Kamień do ogrodu

Elementy z kamienia naturalnego mogą być doskonale wkomponowane w zieleń ogrodu, parku lub skweru, dzięki czemu łącząc w sobie funkcje użytkowe oraz dekoracyjne podkreślą wyjątkową i naturalną atmosferę otoczenia.

  

Kamień Murowy

Kamień murowy jest szeroko wykorzystywany do budowy murów oporowych, ogrodzeń, okładzin budynków, przy aranżacji terenów zielonych lub w przypadku gorszego gatunku stosowany jako kamień hydrotechniczny. Dzięki wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia i odporności na warunki atmosferyczne stanowi doskonały budulec o wspaniałych walorach estetycznych, po który sięgają klienci prywatni, jak również firmy realizujące bardzo duże inwestycje. W naszej ofercie można znaleźć wszystkie rodzaje kamienia murowego począwszy od surowo łupanego, poprzez cięto-łupany i cięty, aż po kamień nieregularny.

 

Palisady i panele ogrodzeniowe

Palisady wykonane z naturalnego kamienia może stanowić wspaniałą alternatywę szeroko stosowanych materiałów przy budowie murów oporowych, klombów kwiatowych lub po prostu stanowić doskonałe i piękne obrzeże dowolnej powierzchni (np. ścieżki, schodów, trawnika, podjazadu, itd.). Mnogość rodzajów, wymiarów oraz kolorów palisad, pozwala na komponowanie z nich dowolnych i niepowtarzalnych kompozycji, dodając uroku całej przestrzeni.

Poniżej prezentujemy standardowo produkowane typy palisad oraz paneli ogrodzeniowych, przypominamy jednak, że produkt ten wykonujemy również według indywidualnych oczekiwań Klienta.

Palisady i panele ogrodzeniowe:

Grubość
Szerokość
Wysokość
 
10 cm
20-25 cm
60-200 cm
 
12 cm
25-30 cm
60-250 cm
 
15 cm
30 cm
60-250 cm
 
15 cm
40 cm
80-300 cm
 
20 cm
40 cm
80-300 cm
 
20-25 cm
50 cm
80-350 cm
 
10, 12 lub 15 cm
50 cm
150-300 cm
 
 
Dostepne rodzaje: Surowo łupane (odbijane), cięto-łupane, cięte i płomieniowane, cięte i groszkowane
 
Palisady i panele ogrodzeniowe
 
Palisady i panele ogrodzeniowe
 
Palisady i panele ogrodzeniowe
 

  

Granitowa kostka brukowa

Brukowa kostka granitowa ma szerokie zastosowanie w procesie aranżacji terenów zielonych, takich jak ogród, park lub skwer. Oprócz standardowego przeznaczenia, jakim jest wypełnienie nawierzchni ścieżek, chodników i alejek, może posłużyć do oddzielenia innych elementów przestrzeni (np. oczko wodne) od terenu zielonego. Bez problemu można ze sobą komponować różne kolory oraz rozmiary kostki tworząc na wykładanej nawierzchni imponujące i niepowtarzalne aranżacje.

Poniżej prezentujemy standardowe wymiary produkowanej przez nas kostki brukowej. Wybór rozmiaru i faktury jest uzależniony od rodzaju oraz natężenia ruchu pod który przeznaczona jest nawierzchnia. Na życzenie Klienta oferujemy również możliwość obtoczenia kostki, dzięki czemu materiał uzyska dodatkowo antyczny, rustykalny wygląd.

Kostka granitowa nieregularna:

Rozmiar
Rodzaj
Wydajność
Przeznaczenie
 
4/6 cm
surowo łupana
~8,5 m2/tona
ścieżki, chodniki
 
 
7/9 cm
surowo łupana
~6 m2/tona
chodniki, podjazdy
 
 
8/11 cm
surowo łupana
~4,5 m2/tona
chodniki, deptaki, place
 
 
15/17 cm
surowo łupana
~2,8 m2/tona
ulice, parkingi
 
 
 

Kostka granitowa regularna (z płyt):

Rozmiar
Rodzaj
Uwagi
 
10/10-20/5 cm
cięta, cięto-łupana
Góra kostki fakturowana
 
10/10-20/6 cm
cięta, cięto-łupana
Góra kostki fakturowana
 
10/10-20/8 cm
cięta, cięto-łupana
Góra kostki fakturowana
 
10/10-20/10 cm
cięta, cięto-łupana
Góra kostki fakturowana
 
 
Kostka surowo łupana dostępna luzem lub w workach big-bag, cięta pakowana na paletach.
 
Brukowa Kostka Granitowa
 
Brukowa Kostka Granitowa
 
Brukowa Kostka Granitowa
 

  

Oporniki granitowe

Funkcją opornika jest ograniczenie powierzchni wyłożonej kostką brukową i tym samym zabezpieczenie jej przed przesunięciem. Podobnie jak krawężnik, opornik jest foremnym sześcianem, w który jednak nie ścina się górnej fazy. Najczęściej oporniki stosowane do zabezpieczenia powierzchni wyłożonej granitem od bezpośrednio graniczącej z nią powierzchnią zieloną (np. trawnikiem).

W naszej ofercie dostępne są oporniki surowo łupane, cięte oraz cięto-łupane Podobnie jak w przypadku krawężników, istnieje możliwość nadania powierzchni opornika dowolnej faktury, zwiększającej estetykę i bezpieczeństwo użytkowników nawierzchni.

Standardowe rodzaje oporników:

Wymiar [cm] (szer. x wys.)
Dłgość [cm]
Uwagi
 
6x20
50-120
 
 
8x20
50-120
 
 
10x20
50-120
 
 
6x25
50-120
 
 
8x25
50-120
 
 
10x25
50-120
 
 
8x30
50-120
 
 
8x30
50-120
 
 
10x30
50-120
 
 
 
Materiał pakowany na palecie.
 
Oporniki granitowe
 
Oporniki granitowe
 
Oporniki granitowe
 

  

Elementy płytowe

Elementy płytowe, to płyty z granitu w formacie kwadratowym lub prostokątnym, dzięki czemu wyłożenie nawierzchni zajmuje mniej czasu niż w przypadku kostki brukowej. Dodatkowo, dzięki możliwości wykończenia górnej powierzchni płyty odpowiednią fakturą, uzyskuje się elastyczną i wytrzymałą nawierzchnię, przyjazną dla użytkowników, która posiada wysokie walory estetyczne. W zależności od miejsca zastosowania płyt oferujemy różne obróbki górnej powierzchni - polerowną, szlifowaną, płomieniowaną i groszkowaną. Pod tym samym kątem dobierana jej grubość , która się w przedziale od 2cm do 20 cm.

Nasza produkcja obejmuje wszelkiego rodzaju płyty z granitu o wymiarach, grubości i rodzaju wykończenia górnej powierzchni według indywidualnych wymagań Klienta.

Popularne formaty płyt:

Grubość
Wymiar [cm] (szer. x wys.)
Wykończenie górnej powierzchni
 
2 cm
dowolne
szlifowana, polerowana
 
3 cm
dowolne
płomieniowana, polerowana
 
5 cm
40x40
płomieniowana
 
5 cm
30x90
płomieniowana, groszkowana
 
5 cm
60x60
płomieniowana, groszkowana
 
8 cm
40x40
płomieniowana, szlifowana, groszkowana
 
10 cm
60x50
płomieniowana
 
10 cm
60x90
płomieniowana, groszkowana
 
 
 
Płyty gotowe do odbioru pakowane są na plaetach.
 
Płyty chodnikowe
 
Płyty chodnikowe
 
Płyty chodnikowe
 

  

Okładziny oraz nakrywy murów

Kamień naturalny jest nie tylko materiałem wykorzystywanym przy aranżacji nawierzchni. Płytki wykonane z kamienia naturalnego stanowią doskonały budulec do obłożenia już istniejących ścian oraz murów, zabezpieczając je i nadając im wspaniały naturalny charakter. Nasza oferta obejmuje płytki o szerokiej gamie wymiarów, regularne i nieregularne zarówno w kwestii powierzchni jak również krawędzi.

Kamienna nakrywa lub daszek jest idealnym zwieńczeniem muru, niezależnie od tego, czy kamień stanowił jego podstawowy budulec, czy został wykorzystany jedynie jako okładzina. Jesteśmy producentem nakryw i daszków na ogrodzenia oraz mury, wykonywanych zgodnie z oczekiwaniami Klienta dotyczącymi wymiarów, rodzaju wykończenia powierzchni oraz wszelkich pozostałych parametrów produktu.

 
 
Okładziny murów
 
Okładziny murów
 

  

Słupy i słupki

Piękne, naturalne, wyjątkowo trwałe i posiadające bardzo szerokie zastosowanie, takie właśnie są słupy i słupki wykonane z kamienia naturalnego. Słup kamienny może z powodzeniem upiększyć każdy ogród będąc elementem wolnostojącym , jak również stać się częścią muru ogrodzeniowego, a niewielkie słupki mogą stanowić wspaniałe i estetyczne ograniczenie terenów zielonych. Produkowane przez nas słupki i słupy z kamienia naturalnego, są wyrobami tworzonymi według indywidualnych oczekiwań Klienta z zakresu wymiarów, rodzaju kamienia oraz sposobu wykończenia powierzchni.

 
 
Słupy i słupki z kamienia
 
Słupy i słupki z kamienia
 

  

Kamień do aranżacji ogrodu

W naszej ofercie skierowanej do osób zainteresowanych aranżacją ogrodu znajdują się również inne ciekawe i oryginalne propozycje , dla których z pewnością znajdzie się miejsce w każdej zielonej przestrzeni. Ścieżki ogrodowe to nie tylko kostka i płyty chodnikowe szerokie zastosowanie mają tu również nieregularne kształty płyt poligonalnych , łupków, grysów oraz skałki.

Posiadamy bogatą ofertę grysów dekoracyjnych w postaci niewielkich bryłek kamiennych, które mogą posłużyć jako alternatywa dla kory lub nawet trawy. Grysem kamiennym można wysypać ścieżki, stosować go jako wypełnienie klombów i donic lub wykorzystać na własny, zupełnie niepowtarzalny sposób.

 
 
Kamień do aranżacji ogrodu
 
Kamień do aranżacji ogrodu
 

  

Elementy architektury

Zaletą produktów wykonanych z kamienia jest ich trwałość oraz estetyka, warto jednak zauważyć, że kamień naturalny może również posłużyć do wykonania rzeczy pięknych i niepowtarzalnych. Nawet niewielkie, lecz unikatowy przedmiot zrobiony z naturalnego kamienia może dodać danej przestrzeni wyjątkowego Klimatu. Dlatego też, w naszej ofercie nie mogło zabraknąć miejsca na rzeczy bardziej artystyczne, pozwalające tworzenie lub podkreślenie wyjątkowości danego miejsca.

Ze względu na indywidualność każdego wykonywanego elementu, ciężko jest nam stworzyć ogólną ofertę produktów należących do tego działu. W skrócie jednak możemy napisać, że do elementów architektury możemy zaliczyć rzeźby, kolumny, donice, studnie, fontanny, blaty, ławy, ławki, kule i wiele, wiele innych produktów tworzonych pod indywidualne zamówienia Klienta.

 
 
Elementy architektury
 
Elementy architektury
 

Zobacz jak powstają nasze produkty!

Zobacz jak wyglądają bloki granitowe i poznaj sposób ich dzielenia na mniejsze elementy, sprawdź jak łupana jest kostka brukowa oraz zapoznaj się z procesem cięcia i polerowania płyt z granitu.